Абу Даби и ДУБАЙ

Самолетна програма с тръгване от Русе и полет от Букурещ

8 дни, 7 нощувки

 Абу Даби е ултрамодерен град, наричан още Манхатън на Близкия изток, а също и “най-зеленият град” в региона с обилната си зеленина и красиви паркове и градини. Дубай, известен като градът на златото, винаги изненадва със своята първокласна инфраструктура, вкусна храна, лукс и нови места за посещение. Но, разбира се ако пътувате с нас ще имате възможността да обиколите Стария и Новия Дубай с лицензиран екскурзводод на български език, да видите отблизо невероятния Музеят на бъдещето, да се изкачите до 124-ти етаж на Бурж Халифа, да посетите Градината на чудесата, Палм Джумейра,  столицата на Емирствата – Абу Даби, да плавате с традиционна галера по Марината и да се потопите в едно незабравимо сафари в пустинята придружено с много танци и веселие!

Акценти:

Директни полети с удобни полетни часове от Букурещ до Абу Даби и от Дубай до Абу Даби

Осигурени трансфери от Русе до летище Хенри Коанда в Букурещ, както и от летищата в Абу Даби и Дубай до хотела и обратно 

– 6 нощувки със закуски в хотел 4* в сърцето на Дубай и 1 в Абу Даби

Обслужване на български език от лицензирни местни екскурзоводи по време на целия престой

Три тура с лицензиран екскурзовод на български език включени в пакетната цена

– По желание посещение на Глобал Вилидж,Чудните градини и Мадинат Джумейра, качване до 124-я етаж на Бурж Кхалифа, обиколка на Нов Дубай, круиз с арабска галера по Марина Дубай…..

Програма:

Ден 1-ви (сряда): Тръгване от Русе с организиран транспорт до летище Хенри Коанда в Букурещ за полет до летище Абу Даби в 07:40 ч. Кацане в 14:35 ч и посрещане от лицензиран екскурзовод на български език. Трансфер до хотел 4*. Настаняване. След кратко освежаване ще се отправим към Qasr Al Watan – действащият дворец на шейха, дом на Върховния съвет на ОАЕ и Федералния кабинет. Ще бъдете впечатлени от бялата фасада на двореца, с повече от 5000 геометрични и флорални мотиви, вдъхновени от традиционната арабска иконография. Всяка от вратите на двореца е изработена от солиден клен с твърдо изваяни детайли от 23 карата злато. Дълга 100 метра, широка 100 метра и покрита с купол с диаметър 37 метра, Голямата зала е архитектурното сърце на Каср Ал Ватан. В 20:00 ч. започва светлинното шоу, което продължава 15 минути, но тъй като през месец март е Рамадан може и да бъде отменено. В знак на уважение към другите посетители и в съответствие с местните закони и обичаи, e наложително всички гости да носят уважително облекло, когато са в двореца. За целта при посещението на Qasr Al Watan,  коленете и раменете трябва да бъдат покрити! От 1 март 2024 г. посетителският център спира да предоставя шалове на гости, които не са облечени според стандартите за дрес код и достъпът им до двореца бива отказван.

Трансфер до хотела. Нощувка.

Ден 2-ри (четвъртък): Закуска.Първата ни спирка ще бъде Heritage village – автентичен музей на открито с приказна гледка към крайбрежния булевард Corniche и зашеметяващия силует на Абу Даби – тук ще се запознаем с живота на местните жители преди откриването на петрола в средата на миналия век! По обяд ще отдъхнем в Marina Mall, след което ще посетим Арабският Лувър – архитектурното чудо на Абу Даби, дело на прочутия французин Жан Нувел.  Отдавна е ясно, че в Обединените арабски емирства обичат да действат мащабно. След като построиха модерни градове в пустинята, изкуствени острови в морето и най-високата сграда в света, Емирствата вече обръщат сериозно внимание и на културата. А за културата на еднастрана от огромно значение е наличието на добри музеи. За управляващите в ОАЕ обаче „добро” не е достатъчно, нещата трябва да са на световно ниво или въобще няма смисъл да се правят. Затова, вместо да се занимават със създаване и развиване на местен музей на изкуствата от нулата, те решиха просто да си внесат готова концепция. При това от най-големия, най-посещаван и може би най-прочут музей в света.

Така на 8 ноември 2017 г. официално е открит Лувърът в Абу Даби. В музея са представени творби от целия свят, като идеята е по този начин да бъде хвърлен мост между изкуството на Изтока и Запада. Различното в този музей е, че експозицията не е разделена тематично, а по времеви периоди. Египетски антики са изложени редом със съкровища от Древна Гърция, а последствията от Индустриалната революция, отразени в творчеството на Ван Гог и Гоген, преминават в поглед към модернизма от XX век с творби на Магрит и Мондриан, а след това в работи на съвременни художници. Колекцията включва картини, скулптури и други произведения на изкуството от Античността до наши дни.

Черешката на тортата ще бъде великолепната Бяла джамия „Шейх Зайед” – най-известната забележителност на Абу Даби и една от сградите с най-голяма архитектурна стойност в ОАЕ, а също и една от най-красивите джамии в целия свят. Строена в продължение на 11 години от над 3000 работници, джамията ще спре дъха ви с най-голямата в света мраморна мозайка, най-големият килим в света покриващ площ от 5600 кв. м и тежащ 47 тона, както и един от най-големите полилеи с диаметър от 10м и височина 15м украсен с безбройни кристали Сваровски.  

В джамията има задължително изискване за облеклото на мъжете и жените:

Дълги, широки дрехи с дължина до глезена и ръкави до китките за жени и мъже. Дрехите не трябва да прозират или да бъдат с рязана бродерия. Жените трябва да носят забрадка.

Абая и/или забрадка могат да бъдат закупени на място от джамията  (цена на абая започва от 25 лв.).

Казваме довиждане на Абу Даби и се отправяме към Дубай. Настаняване в хотел 4*. Свободно време. Нощувка.

Ден 3-ти (петък): Закуска. След като сте си отпочинали, с нашата лицензирана екскурзоводка ще се впуснем в първия тур на „Обиколка на Новия Дубай“, който е срещу допълнително заплащане. Ще имате възможността да се запознаете от близо с новите проекти на Дубай и да проследите развитието на града от малко рибарско градче до световен мегаполис за по-малко от 30 години. Ще стартираме разходката с изкуствения остров Bluewaters Island, на който се намира Dubai Eye най-голямото виенско колело в света. И въпреки че колелото не работи в момента, острова си остава мястото разкриващо прекрасна гледка към плажа на JBR (Jumeira Beach Residence). Фото пауза.

След това се отправяме към Дубай Марина – един от най- популярните квартали в емирството, както с известният си блок с най-високи сгради в света, така и с най-голямото изкуствено пристанище в света и с прилепеният до него квартал, наречен JBR. Фото спирка на  Cayan Tower – най-високата сграда с 90 – градусово усукване. Потегляме към Палм Джумейра като ще преминем по стеблото на палмовият остров, ще стигнем до луксозния хотел Atlantis и ще спрем за кратка фото спирка. Няма да пропуснем и  The View at The Palm, където ще посетим панорамната площадка на 24 метра височина от земята разкриваща неповторима гледка към Палм Джумейра. Свободно време за обяд.

Потегляме към Музеят на бъдещето. Кратка разходка около Музеят и влизане във фоайето на музея, време за снимки. Следобед към 16:00 ч поемаме  към Дубай Мол и Бурж Халифа. Информационен и логистичен брифинг в Дубай Мол. Свободно време за вечеря до 19:30 ч. за тези, които ще се изкачат на Бурж Халифа.

 За вечерта Ви предлагаме възможността да се насладим на гледката от Бурж Халифа – наблюдателна площадка “At the Top” по желание и срещу допълнително заплащане!

Къде, ако не в Дубай можете да се изкачите на най-високата сграда в света?

Безспорно най-внушителната забележителност в емирството е Бурж Халифа. Със своите 828 метра тя е най-високата сграда в света, която се вижда с невъоръжено око от доста дълго разстояние. Наблюдателната площадка “At The Top” се намира на 124-ти етаж на кулата Бурж Халифа и предлага невероятна, почти 360-градусова панорама към града. При ясно време се виждат дори небостъргачите на съседното емирство Шаржа.

Билетите се закупуват предварително за точен ден и час. Билетът включва самостоятелно изкачване и слизане със скоростен асансьор до 124-ти етаж и неограничено време за престой.

Трансфер до хотела. Нощувка.

Ден 4-ти (събота): Закуска. „Обиколка на Стария Дубай“ с лицензиран екскурзовод на български език ( вкл. В цената)

Обиколката е тематична и ще научите за историята на емирството, както и любопитни факти от живота на местното население. Отправяме се към The Frame- обсерватория, музей и единствената сграда в света под формата на рамка. Ще направим кратка спирка за снимка пред The Frame. Продължаваме обиколката със старата част на Емирството, а именно каварталите Бур Дубай и Дейра. Посещение на района Al Fahidi – исторически квартал със запазени къщи от 19 век. Влизане в къща и при късмет опитване на традиционно арабско кафе – Gahwa. Ще пресечем Дубайския канал с традиционно водно такси – абра. Местният канал е историческият център на търговията в Дубай, по който и до днешен ден гъмжат кораби превозващи хора и товари. По обед ще посетим традиционните арабски пазари за злато и подправки. Свободно време за пазаруване и хапване. Около 16:00 ч. трансфер обратно към хотела.

 А за вечерта Ви предлагаме следната опция срещу допълнително заплащане: Круиз на арабска галера с вечеря по Дубай Марина (продължителност 4 часа)
Ще плавате на традиционна арабска галера и ще се насладите на силуета на Дубай от друга перспектива. Ще останете впечатлени от пищно осветените небостъргачи на Дубай Марина, яхтеното пристанище, Dubai Marina Mall, множеството 5-звездни хотели с интересна архитектура и Палмата Джумейра. Трансфер до хотела. Нощувка. 

Ден 5-ти (неделя): Закуска. Свободно време за разходка и шопинг или По желание и срещу допълнително заплащане: Посещение на Чудните градини – “Miracle Gardens” и Мадинат Джумейра“( продължителност около 5 часа).

Множество цветя и цветни арки насред пустинята! Няма да може да отделите сетива от феерията и аромата на милионите цъфтящи цветя, аранжирани в разнообразни спиращи дъха форми, простиращи се на длъж и на шир около вас. Тези вълшебни градини са създадени от човешка ръка на площ от 72 000 кв.м. и са дом на 120 милиона растения. Екскурзията продължава с посещение на Souk Madinat Jumeirah, където освен че ще се разходите по криволичещите коридори на комплекса ще имате възможност да си направите снимка с известната икона на Дубай – Бурж Ал Араб.
 
Следобед към 15:00 ч. имате и невероятната възможност да си вдигнете адреналина със „Сафари с джипове в пустинята с включена вечеря“ ( продължителност 6 часа)    


Уникално, романтично и приключенско! Позволете на прекрасната мека бяла светлина на лунните лъчи да падне върху лицето Ви по време на вълшебните моменти в пустинята след залез слънце с настъпването на нощта… Ще спрете за фото-пауза, за да си направите снимки сред неподправената красота на арабската пустиня и да съхраните гледката на великолепния залез. Спускайки се и изкачвайки се по стръмните пясъчни дюни ще се отправите към бедуински лагер, където ще имате възможност да яздите камила, да си направите временна татуировка с къна или да пушите наргиле. Вечерята ще бъде барбекю с месни и безмесни опции. Безалкохолните напитки, кафето, чаят и минералната вода са без лимит. Програмата е с три танца – belly dance show, Fire Show, Tanoora Dance Show. ВАЖНО: Моля да имате предвид, че джиповете за сафарито са 6-местни и понякога се налага компания или семейство да бъдат разделени! Носете си лека връхна дреха! Бременни жени и хора претърпели операция на гърба не се препоръчват. Настаняването по масите в бедуинския лагер е според разпределението на седалките в джиповете. Обратен трансфер около 21:00 ч. за хотела. Нощувка.

Ден 6-ти (понеделник): Закуска. Свободно време за разходка и шопинг и за вечерта Ви предлагаме по желание и срещу допълнително заплащане: „Посещение на La Perle by Dragone – от 110 лв на човек ( включва само билета като цената се препотвърждава при закупуване на билетите)

Насладете се на една незабравима вечер в шоуто La Perle by Dragone. La Perle е спираща дъха комбинация от главозамайващи артистични изпълнения, образи и технологии. Изпълнението на живо е ослепителен спектакъл от театър и акробатика, съчетаващ вълнуващи въздушни и водни каскади с епична музика и специални ефекти. Това грандиозно шоу трябва да се види!

Ден 7-ми (вторник): Закуска. Свободно време или по желание и срещу допълнително заплащане: „Посещение на Глобъл Вилидж“ с лицензиран гид на български език (продължителност 4 часа).

Трансфер от хотела в 15:30 ч. за Глобъл Вилидж, който отваря врати в 16:00 ч. Потопете се в културата на целия свят — над 30 павилиона от 85 различни страни, кафенета и ресторантчета, разположени около канал с грандиозни алеи за разходки. Милионите посетители се забавляват с изключителни изпълнения на живо и концерти, вкусни международни ястия, автентични занаяти и стоки от различните страни. Ще имате възможност за пазаруване на ръчно изработени бижута от всички краища на света, уникални сувенири и произведения на изкуството… Свободно време за вечеря. Трансфер до хотела.Нощувка.

Ден 8-ми (сряда): Закуска. Освобождавате стаите до 11 часа сутринта и оставяне на багажа си за съхранение на рецепция. Свободно време за последни разходки и шопинг. Организиран трансфер с лицензиран екскурзовод до летище Дубай за полет до Букурещ в 20:55 ч. Пристигане на летище Хенри Коанда в 00:30 ч. и трансфер до Русе.

ТУРОПЕРАТОРА СИ ЗАПАЗВА ПРАВОТО ДА ПРАВИ ПРОМЕНИ ПО ПРОГРАМАТА!

Цена: 2160 лв. на човек в двойна стая при минимум 16 души;  

2630 лв. за единично настаняване в двойна стая;

2120 лв. за трети възрастен на допълн. Легло в двойна стая;

Цената подлежи на препотвърждение.   

Цената за основния пакет включва:

  • Самолетен билет и летищни такси Букурещ – Дубай – Букурещ
  • 1 брой ръчен багаж тип раница с размери 40 / 30 / 20 см до 10 кг
  • Трансфер Русе-летище Хенри Коанда – Русе
  • Трансфер Дубай летище – хотел – Дубай летище
  • 1 нощувка със закуска в  4* хотел  в  централната част на Абу Даби  
  • 6 нощувки със закуски в 4* хотел  в  централната част на Дубай   
  • Посрещане на летището от лицензиран местен екскурзовод на бълг. Език
  • Обиколка на Абу Даби с включен транспорт и лицензиран местен гид на български език в първи и втори ден
  • Тематичен тур „Старият Дубай“ с местен лицензиран екскурзовод на български език с включен транспорт
  • Сафари с джипове в пустинята с включена вечеря, транспорт и екскурзоводски услуги“  
  • Застраховка „Помощ при пътуване в чужбина“ с асистанс и лимит на отговорност 5 000 EUR 

Цената не включва:

  • Чекиран багаж до 20 кг – 220 лв. в двете посоки ( цената се препотвърждава при закупуване на самолетните билети)
  • 1 брой ръчен багаж до 10 кг с размери 55Х40Х23 см  – 110 лева ( цената се препотвърждава при закупуване на билетите) 
  • Градска такса – заплаща се на рецепцията на хотела: около 4 EUR на турист на ден  
  • Тематичен тур „Обиколка на Новия Дубай“ с лицензиран екскурзовод на български език с включен транспорт – 150 лв. на човек при минимум от 15 записани души
  • Входна такса за посещение на The View at The Palm – 55 лв. на възрастен; 40 лв. за дете ( 4 – 12 г.)
  • Качване до 124-я етаж на Бурж Кхалифа по желание и срещу предварителна заявка и заплащане – 115 лв. на възрастен; 95 лв. за деца ( 4 – 7 год.)
  • Круиз с арабска галера с включен трансфер, вечеря и безалкохолни напитки по Дубай Марина – 140 лв. на човек при минимум от 15 записани души;
  • „Посещение на Чудните градини и Мадинат Джумейра“ с вкл. Входна такса за градините  -115 лв. на човек при минимум от 15 записани души;
  • Цена на билета за посещение на Президентския дворец Qasr Al Watan* – 32 лв. на възрастен; 20 лв. за деца (4 – 17 г.); 26 лв. за пенсионери над 60 г.;
  • Цена на билета за посещение на Louvre Abu Dhabi – 32 лв. на възрастен; за деца под 18 г. входа е безплатен;
  •  Посещение на La Perle by Dragone – от 110 лв. на човек ( цената се препотвърждава при закупуване на билетите и от местата) – *Цената не включва трансфер от/до La Perle и екскурзоводско обслужване
  • Посещение на Глобал Вилидж с местен лицензиран екскурзовод на български език с включена входна такса  – 80 лв. на човек при минимум от 15 записани души  
  • Доплащане за вечеря в ресторанта на хотела в ден 2 – 40 лв. на възрастен

Условия на плащане: 30% от пакетната цена на човек при резервция, останалата част 30 дни преди отпътуване;

Условия на резервация: За резервация са ни необходими трите имена изписани на латиница и кирилица, ЕГН, рождена дата на детето (ако има дете), лична карта номер и валидност, телефон за връзка. След получаване на данните, изпращаме договора за организирано туристическо пътуване и издаваме фактура за плащане на аванса.